Przestrzeń MUZYCZNA

Przestrzeń Muzyczna – obejmuje organizację koncertów, warsztatów wokalnych, spotkania z muzykami, daje mozliwość pracy w studio nagrań - realizuje audycje radiowe, jingle, nagrania zespołów oraz solistów, mastering.

Sala widowiskowa Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG jest miejscem wyjątkowym, pozwalającym Przestrzeni Muzycznej na realizację swoich projektów. Pomieszczenie zostało wyposażone w scenę z rampą oświetleniową, kulisy z garderobą i antresolę oraz dwa typy systemów nagłaśniających: konferencyjny oraz zestaw koncertowy „APK Mackie Sound System”.

Studio Nagrań / Klub Muzyczny
Opiekun: Rafał Skiba

Ukryte za kulisami sali widowiskowej Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG Studio Nagrań, wyposażone jest w sprzęt pozwalający na profesjonalne zapisy dźwiękowe, aranżacje i mastering. Studio oferuje m.in. nagrywanie wokalistów, zespołów muzycznych, chórów, projektów teatralnych i innych.

W 2012 r. rozpoczął swą działalność Klub Muzyczny WSG, kierowany przez Rafała Skibę - inżyniera dźwięku, beatmakera i producenta, bardziej znanego jako Oer z bydgoskiego projektu hip-hopowego BiszOerKay. Wszystkich studentów WSG, chcących zapoznać się z wieloma tajnikami dotyczącymi tworzenia muzyki, zapraszamy do udziału w Klubie. Spotkania odbywają się w 21 Music Studio. Kontakt: oerbeatz@gmail.com.


 
ARCHIWUM
 
W ramach Przestrzeni Muzycznej działały dwie sekcje muzyczne: klasyczna i rozrywkowa, a także Bunkier APK.
 
Sekcja Muzyki Klasycznej
Opiekun: Rafał Sójka
 
Niezwykle prężnie i szybko rozwijającym się zespołem jest Chór Akademicki WSG, w skład którego wchodzą starannie wyselekcjonowani studenci różnych kierunków: kulturoznawstwa, ekonomii, socjologii, turystyki i innych.
 
W kwietniu 2006 roku – po niespełna trzech miesiącach działalności – chór wykonywał 4-głosowe utwory a`capella, a już w styczniu 2007 zajął II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie, występując w roli najmłodszego uczestnika. W ramach sekcji klasycznej działa także zespół instrumentalny studentów WSG, grających na różnych instrumentach, m.in. na saksofonie, klarnecie i skrzypcach. W repertuarze zespołu znajdują się utwory klasyczne i rozrywkowe.
 
 
Sekcja Muzyki Rozrywkowej
Opiekun: Michał Maciudziński
 
W ramach tej sekcji prowadzone są różnego rodzaju działania. Podczas warsztatów "Program Warsztatów Wokalnych APK" poruszane są problemy prawidłowej emisji głosu, interpretacji i zasad wykonawstwa zespołowego. Są to zajęcia grupowe. Wybrani w toku przesłuchań studenci uczestniczą także w zajęciach indywidualnych. Celem tychże jest wykreowanie wizji artystycznej wokalisty oraz podjęcie próby własnej interpretacji wybranego repertuaru. WSG umożliwia doskonalenie umiejętności wokalistów, także poza murami uczelni, m.in. na  ogólnopolskich warsztatach gospel,  prowadzonych przez artystów światowej sławy.
 

Bunkier APK
Opiekun: Filip Wiśniewski

Bunkier APK znajdował się w głównej części kampusu Wyższej Szkoły Gospodarki (budynek B). Podziemne sale oraz korytarze stanowiły wiele lat temu autentyczny schron. Pomieszczenia, zalane grubą warstwą zbrojonego betonu, naturalnie wytłumiają dźwięk. Właśnie z tego powodu w Bunkrze powstały sale prób. Oczywiście nie nuklearnych lecz muzycznych, chociaż siła tworzonej tam przez młodych twórców muzyki może czasem przywodzić na myśl atak atomowy.

Idea Bunkra i pomocy młodym twórcom zrodziła się długo przed powstaniem Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej. Wynikała z dokładnej obserwacji muzycznego rynku Bydgoszczy. Młode, chcące się rozwijać zespoły, nie miały gdzie tworzyć muzyki, nie wspominając już o nagraniu jakiegokolwiek materiału demo. Bunkier cieszył się dużą popularnością oraz był rozpoznawalny wśród muzykującej młodzieży.

Grafik prób był zawsze wypełniony po brzegi. Odbywały się one odpłatnie, a organizatorzy pomagali zaistnieć w świecie muzycznym m.in. poprzez dostęp do studia nagrań APK. Istniała możliwość skorzystania z profesjonalnego sprzętu oraz konsultacji dotyczących problematyki związanej z muzyką rozrywkową.

Aktualnie Bunkier APK zakończył swoją działalność.

Pozostałe informacje:

ZESPOŁY z BUNKRA
koncerty z cyklu DŹWIĘKI Z BUNKRA
Media

Program REKOMENDACJE APK - szczegóły tutaj

KONTAKT

Akademicka Przestrzeń Kreatywna
Wyższa Szkoła Gospodarki

ul. Karpacka 52
85-164 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 57
e-mail: apk@byd.pl

Biuro APK czynne od pon. do piąt. w godz. 8:00–16:00 W pozostałe dni nieczynne.

Muzeum Fotografii oraz galeria czynne dla zwiedzających od wt. do piąt. w godz. 11:00–17:00 oraz w sob. w godz. 10:00–14:00. W pozostałe dni nieczynne.

© 2015 Wyższa Szkoła Gospodarki