Movie Mówi Project / Krótka jesień vol. 1

Movie Mówi Project zaprasza na filmową jesień z krótkim metrażem. Tym razem porzucamy długie i średnie formaty, skarbów szukając w szortach. Nagrody na najważniejszych festiwalach dla młodych polskich autorów, dystrybucja kinowa i żywe zainteresowanie polskiej publiczności krótkimi filmami ośmieliły nas do publicznej refleksji nad tą – bez wątpienia – niełatwą formą wypowiedzi artystycznej. Jak w ciągu kilku czy kilkunastu minut przykuć uwagę widza? Czy szkolne etiudy potrafią odsłonić przed widzem filmową osobowość przyszłego wirtuoza kina? Pytań postawimy znacznie więcej.

Pod hasłem „Krótka jesień” kryje się przegląd filmowych miniatur mistrzów i debiutantów, autorów pozostających blisko rzeczywistości i tych, którzy tworzą zupełnie nowe światy. Przygodę z krótkim metrażem zaczniemy od jubileuszowej – piętnaście lat po światowej premierze – projekcji filmu „Kawa i papierosy”. Arcyzabawna seria szortów Jima Jarmuscha – które łączą osobliwi i ekscentryczni bohaterowie, pozornie nieistotne rozmowy, kawa i papierosy – to dziś już kultowe dialogi, niezapomniane tria i duety oraz gwiazdorska lista płac, z Tomem Waitsem, Steve’em Buscemim, Billem Murray’em i Cate Blanchet na czele.

Movie Mówi Project jest autorskim cyklem filmowym dr Magdaleny Wichrowskiej, tworzonym od pięciu lat przy Katedrze Przemysłów Kreatywnych WSG. Jesienna edycja realizowana jest dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy.

11.10.2018, godz. 18:00
„Kawa i papierosy”, reż. Jim Jarmusch + wprowadzenie dr Magdalena Wichrowska
Wyższa Szkoła Gospodarki, ul. Naruszewicza 11, budynek K, parter, sala K001

Wstęp wolny.

KONTAKT

Akademicka Przestrzeń Kulturalna
Wyższa Szkoła Gospodarki

ul. Królowej Jadwigi 14
85-231 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 57
e-mail: apk@byd.pl

Biuro APK czynne od pon. do piąt. w godz. 8:00–16:00 (pok. L103). W pozostałe dni nieczynne.

Muzeum Fotografii oraz galeria czynne dla zwiedzających od wt. do piąt. w godz. 11:00–17:00 oraz w sob. w godz. 10:00–14:00. W pozostałe dni nieczynne.

© 2015 Wyższa Szkoła Gospodarki