Movie Mówi Project / Krótka jesień vol. 2

Movie Mówi Project zaprasza na filmową jesień z krótkim metrażem. Tym razem porzucamy długie i średnie formaty, skarbów szukając w szortach. Nagrody na najważniejszych festiwalach dla młodych polskich autorów, dystrybucja kinowa i żywe zainteresowanie polskiej publiczności krótkimi filmami ośmieliły nas do publicznej refleksji nad tą – bez wątpienia – niełatwą formą wypowiedzi artystycznej. Jak w ciągu kilku czy kilkunastu minut przykuć uwagę widza? Czy szkolne etiudy potrafią odsłonić przed widzem filmową osobowość przyszłego wirtuoza kina? Pytań postawimy znacznie więcej.

Pod hasłem „Krótka jesień” kryje się przegląd filmowych miniatur mistrzów i debiutantów, autorów pozostających blisko rzeczywistości i tych, którzy tworzą zupełnie nowe światy. W listopadzie świętujemy siedemdziesiąte urodziny Szkoły Filmowej w Łodzi. Pokażemy etiudy absolwentów z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych: „Dwaj ludzie z szafą” Romana Polańskiego, „STS 58” Agnieszki Osieckiej, „Erotyk” Jerzego Skolimowskiego, „Holden” Krzysztofa Zanussiego, „Każdemu to, czego mu wcale nie trzeba” Grzegorza Królikiewicza oraz „Przedział na sto i więcej osób” Marka Piwowskiego.

Movie Mówi Project jest autorskim cyklem filmowym dr Magdaleny Wichrowskiej, tworzonym od pięciu lat przy Katedrze Przemysłów Kreatywnych WSG. Jesienna edycja realizowana jest dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy.

29.11.2018, godz. 18:00
Wyższa Szkoła Gospodarki
ul. Naruszewicza 11
budynek K, sala K001 (parter)

Wstęp wolny.

KONTAKT

Akademicka Przestrzeń Kulturalna
Wyższa Szkoła Gospodarki

ul. Królowej Jadwigi 14
85-231 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 57
e-mail: apk@byd.pl

Biuro APK czynne od pon. do piąt. w godz. 8:00–16:00 (pok. L103). W pozostałe dni nieczynne.

Muzeum Fotografii oraz galeria czynne dla zwiedzających od wt. do piąt. w godz. 11:00–17:00 oraz w sob. w godz. 10:00–14:00. W pozostałe dni nieczynne.

© 2015 Wyższa Szkoła Gospodarki