"Alchemia i nożyczki" w ramach 9. Vintage Photo Festiwal

Wystawa „Alchemia i nożyczki” to podróż w czasie, do tego co może i powinno stać się źródłem refleksji nad naszą kondycją, ale też źródłem inspiracji dla tych którzy poruszają się w świecie fotografii. Jerzy Wardak którego twórczość i warsztat przywołamy w czasie wystawy, był mistrzem klasycznego fotomontażu, korzenie tej żmudnej sztuki sięgają międzywojennej awangardy, on sam zaś był przedstawicielem nowych awangardowych trendów polskiej fotografii po drugiej wojnie światowej.

Zmarły w marcu roku 2022 artysta, to jeden z ostatnich członków legendarnej Grupy Zero-61, która wywarła olbrzymi wpływ na strategie fotografii w drugiej połowie XX wieku. Po śmierci artysty Muzeum Fotografii pozyskało kilka ikonicznych prac z okresu świetności Grupy Zero-61, a także wiele cennych artefaktów i pamiątek, które będzie można zobaczyć na wystawie. Ekspozycja która w założeniu ma upamiętnić twórczość Jerzego Wardaka, pozwoli też lepiej zrozumieć warsztat artysty.


Po wernisażu zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach analogowego fotomontażu towarzyszące wystawie „Alchemia i nożyczki”.
Warsztaty adresowane do wszystkich miłośników prac manualnych i fotografii. Biorący udział poznają technikę pracy artystów z epoki przed technologią cyfrową. Inspiracją dla uczestników warsztatów będzie przede wszystkim twórczość Jerzego Wardaka, warto jednak pamiętać w ten sam sposób w początkowym okresie pracował Ryszard Horowitz.
Obowiązują zapisy pod adresem: muzeumfoto@byd.pl w tytule prosimy wpisać „Warsztaty analogowego fotomontażu”, max. liczba uczestników: 10 osób
Miejsce: Muzeum Fotografii w Bydgoszczy, ul. Karpacka 52


Wernisaż wystawy: wstęp bezpłatny
Warsztaty analogowego fotomontażu: 17 września 2023 r, od godz. 17:00 (po wernisażu), płatne


ZAPRASZAMY!

 

 

KONTAKT

Akademicka Przestrzeń Kreatywna
Wyższa Szkoła Gospodarki

ul. Karpacka 52
85-164 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 57
e-mail: apk@byd.pl

Biuro APK czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00–16:00.

Muzeum Fotografii oraz galeria czynne dla zwiedzających od wtorku do piątku w godz. 11:00–17:00 oraz w sobotę w godz. 10:00–14:00.

© 2015 Wyższa Szkoła Gospodarki