Bookcrossing w APK

 

Bookcrossing w APK
 
Bookspace – Biblioteczka Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej  w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy
 
         Zapraszamy 25 marca 2010 r. (czwartek) godz. 13.00 na uroczystość otwarcia półki bookcrosingowej WSG. Naszymi gośćmi będą m in. p. Jolanta Niwińska Fundacja Bookcrossing Polska, znana aktorka p.Teresa Wądzińska, poeta, publicysta p. Stefan Pastuszewski. Naszej uroczystości towarzyszyć będzie głośne czytanie literatury oraz poezja śpiewana. Serdecznie zapraszamy!
        
Półkę umieściliśmy na antresoli w budynku Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej przy ul. Królowej Jadwigi 14. Można tu  będzie usiąść na wygodnej sofie i zapoznać się z uwolnionymi publikacjami, w skupieniu poczytać. Przy kawie lub herbacie spotkać się ze znajomymi i przyjaciółmi, porozmawiać o książkach, polecając sobie nawzajem te najlepsze. Można  też wymienić się książką, zabrać tę interesującą, a po jej przeczytaniu zwrócić na naszą półkę Bookspace - Biblioteczka APK.
Chodzi o to, by książka miała jak najwięcej czytelników i była dalej rozpowszechniana.
Ważne jest również, by osoba, która oddaje książkę, zarejestrowała ją na stronie stronie www.bookspace.byd.pl lub na www.bookcrossing.pl 
                                                                             
     W czasach, gdy zanika czytelnictwo wszelkie formy jego popularyzacji nabierają szczególnego znaczenia. Dla naszej uczelni, Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, nie jest to bez znaczenia. Świadomie włączyliśmy się w ten ogólnoświatowy ruch popularyzacji czytania książek. Upatrujemy w nim bowiem duże możliwości wspierania polskiego czytelnictwa. Chcemy zainteresować młodzież i dorosłych mieszkańców Bydgoszczy książką, sprawić by czytanie stało się modą i przyjemnością.

KONTAKT

Akademicka Przestrzeń Kulturalna
Wyższa Szkoła Gospodarki

ul. Królowej Jadwigi 14
85-231 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 57
e-mail: apk@byd.pl

Biuro APK czynne od pon. do piąt. w godz. 8:00–16:00 (pok. L103). W pozostałe dni nieczynne.

Muzeum Fotografii oraz galeria czynne dla zwiedzających od wt. do piąt. w godz. 11:00–17:00 oraz w sob. w godz. 10:00–14:00. W pozostałe dni nieczynne.

© 2015 Wyższa Szkoła Gospodarki