Spotkania z dokumentem i reportażem

Podczas inauguracji cyklu 2 lutego obejrzymy trzy filmy Krzysztofa Nowickiego: "Basen", "21" oraz najnowszą produkcję - "Tu było kino", którą sam reżyser nazywa opowieścią o przemijaniu i podróżą w świat ludzkich wspomnień. Klimat dawnych lat przywołamy także na taśmach filmowych 16 mm, udostępnionych ze zbiorów Muzeum Fotografii w Bydgoszczy.

Spotkanie poprowadzi dr Magdalena Wichrowska z Instytutu Kulturoznawstwa WSG.

 

"Basen" (11 min.)

Basen - zapomniane miejsce, gdzie można wszystko oprócz pływania. Tu ukrywają się ludzie, którzy nie widzą dla siebie miejsca w zgiełku obecnego świata. Czy ich bunt w dzisiejszych czasach ma sens?

"21" (16 min.)

Dziewczęta i chłopcy z zespołu „Amadeo” podczas wspólnych zajęć tanecznych i wyjazdów zakochują się po raz pierwszy. Miłość miedzy nimi jest wyjątkowa, ponieważ wszyscy zostali obdarzeni dodatkowym chromosomem o numerze 21, nazywanym także chromosomem miłości.

"Tu było kino" (32 min.)

W poprzedniej epoce w Bydgoszczy działało ponad dwadzieścia kin, jednak próby nowych czasów nie przetrwało żadne z nich. Pozostały wspomnienia starszych osób. To one siadają na kinowych krzesłach tam, gdzie kiedyś były kina i próbują wrócić pamięcią do dawnych lat. Czasami niestety bezskutecznie.

 

2 lutego 2012, godz. 18.00
Akademicka Przestrzeń Kulturalna
ul. Królowej Jadwigi 14
sala widowiskowa

Wstęp wolny!

KONTAKT

Akademicka Przestrzeń Kreatywna
Wyższa Szkoła Gospodarki

ul. Karpacka 52
85-164 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 57
e-mail: apk@byd.pl

Biuro APK czynne od pon. do piąt. w godz. 8:00–16:00 W pozostałe dni nieczynne.

Muzeum Fotografii oraz galeria czynne dla zwiedzających od wt. do piąt. w godz. 11:00–17:00 oraz w sob. w godz. 10:00–14:00. W pozostałe dni nieczynne.

© 2015 Wyższa Szkoła Gospodarki