AKADEMICKA
PRZESTRZEŃ
KULTURALNA

AKTUALNOŚCI

 • 21 lutego

  Dawno temu na Podhalu

  Równo 40 lat temu młody fotografik z Sopotu wędrował po Podhalu, rejestrując czynności życia codziennego oraz sylwetki mieszkańców nieodległych od Zakopanego wsi Dzianisz, Jurgów i Rzepiska. Powstał jednorodny zapis miejsca i czasu. Obecnie Leszek. J. Pękalski to uznany twórca, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, zaś jego „cykl podhalański” od 23 marca można będzie zobaczyć w Muzeum Fotografii przy WSG w Bydgoszczy.

 • 20 lutego

  Metropolis: konkurs fotograficzny

  Studenci trzeciego roku przemysłów kreatywnych Wyższej Szkoły Gospodarki zapraszają do udziału w Ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Metropolis: Bydgoszcz miastem tradycji i nowoczesności”. Zadaniem jego uczestników jest zobrazowanie (w formie zdjęcia lub zestawu zdjęć) kontrastów oraz przemian zachodzących w miejskim krajobrazie. Zgłoszenia od 1 marca do 20 maja.

 • 17 lutego

  Regional Press Photo w Toruniu

  Od 22 lutego do 8 marca w Małej Galerii Fotografii Okręgu Kujawsko-Pomorskiego ZPAF w Toruniu można oglądać wystawę Regional Press Photo 2016. W tym roku na konkurs organizowany przez Muzeum Fotografii przy WSG nadesłano ponad 300 zdjęć w sześciu kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Kultura, Sport, Środowisko oraz Amator.

GALERIA

 • „Bądź kreatywny” - cykl warsztatów dla dzieci w Domu Kultury APK [2016]

 • „Bydgoski Plastyk po godzinach” - wystawa grupy twórczej „Ślad” [19.01.2017]

 • III Przegląd Fotografii Reportażowej Regionu Kujawsko-Pomorskiego Regional Press Photo [20.12.2016]

KALENDARIUM

© 2015 Wyższa Szkoła Gospodarki