AKADEMICKA
PRZESTRZEŃ
KULTURALNA

AKTUALNOŚCI

 • 20 maja

  FOTONova – za komuny było lepiej?

  FOTONova to projekt dyplomowy studentów kulturoznawstwa WSG, odwołujący się do czasów „świetności” Bydgoszczy – w latach 50.-80. XX w. ważnego ośrodka przemysłowego kraju z wielotysięczną rzeszą robotników oraz inżynierów zatrudnionych w kilkudziesięciu zakładach produkcyjnych. FOTON, ELTRA, ROMET, MAKRUM, ZACHEM to marki znane nie tylko w Polsce, ale i za granicą. 18 czerwca zapraszamy do dyskusji na temat przeszłości miasta z udziałem zaproszonych gości - Zdzisława Krakowiaka oraz Ryszarda Chodyny.

 • 18 maja

  CONNECTED - POŁĄCZENI. Łączy nas Bydgoszcz

  Bydgoszcz posiada bogate dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz nieustannie się rozwija. Na miejski krajobraz spoglądamy oczami młodych, szukając miejsc charakterystycznych oraz porównując stare z nowym. Pomysłodawcami interdyscyplinarnego projektu „CONNECTED - POŁĄCZENI. Łączy nas Bydgoszcz” są studenci kulturoznawstwa WSG - 9 czerwca w APK obejrzymy między innymi autorską wystawę fotograficzną w nietypowej aranżacji oraz posłuchamy bydgoskiego zespołu Gravity.

 • 16 maja

  Tattooatorium - Bydgoskie Laboratorium Tatuażu

  Odkryj magię tatuażu podczas jedynego takiego wydarzenia w kraju. Gwarantujemy unikalne wystawiennictwo, gorące dyskusje oraz niepowtarzalne przeżycia. Tattooatorium – Bydgoskie Laboratorium Tatuażu to festiwal wiedzy oraz praktyki, a przy tym znakomita zabawa. Już 4 czerwca wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytania: Jak modyfikacje ciała wpływają na jakość życia i społecznego odbioru? Co powoduje, że ludzie decydują się na nieodwracalne zabiegi?

GALERIA

 • "Rozmowa z mistrzem - Giuseppe Arcimboldo" - warsztaty plastyczne w ramach BFN [19.05.2016]

 • III Międzynarodowe Triennale Grafiki PRZYSTANEK MIASTO, PRZYSTANEK WIEŚ [28.04.2016]

 • Sympozjum "Fotograficzna Bydgoszcz - 90 lat od ALFY do FOTONU" [12.04.2016]

KALENDARIUM

© 2015 Wyższa Szkoła Gospodarki