AKADEMICKA
PRZESTRZEŃ
KULTURALNA

AKTUALNOŚCI

 • 21 października

  Movie Mówi Project - ikony kina: Altman

  10 listopada w sali widowiskowej APK drugie w tym sezonie spotkanie z Movie Mówi Project – cyklem filmowym dr Magdaleny Wichrowskiej, krytyczki i historyczki kina, poświęcone jego ikonom. Tym razem zapraszamy na projekcję filmu „Altman”. Dokumentalista Ron Mann odsłoni przed nami życie prywatne i zawodowe jednego z najważniejszych autorów amerykańskiego kina. Film jest ciekawym kolażem złożonym z rozmów i materiałów archiwalnych: zdjęć rodzinnych, prywatnych nagrań video i nieznanych krótkich metraży. Projekcję poprzedzi wykład „Robert Altman, indywidualista i buntownik”.

 • 14 października

  III Ogólnopolski Konkurs Piosenki Aktorskiej Melpomena

  Stowarzyszenie Teatralne „Juvenkracja”, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Bydgoszczy oraz Akademicka Przestrzeń Kulturalna WSG (partner akademicki) zapraszają do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Aktorskiej MELPOMENA, adresowanym do wokalistów w wieku 15-30 lat. Hasło tegorocznej edycji to: „Piosenki polskich tekściarzy (Julian Tuwim, Konstanty Ildefons Gałczyński, Grzegorz Ciechowski) w interpretacji młodego pokolenia”. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 8 listopada.

 • 13 października

  Konferencja HomeSquare i wystawa Marty Rosenthal-Sikory

  19 października w Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy odbędzie się konferencja nt. „Architekt & projektant wnętrz & designer czy to zawody korzyści? Jak budować własną markę w tym sektorze?”. Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się reprezentanci Wyższej Szkoły Gospodarki - prof. Marek Chamot z Katedry Przemysłów Kreatywnych oraz Agnieszka Kowalik. W ramach wydarzenia otwarta zostanie także wystawa malarstwa "N nord" bydgoskiej artystki Marty Rosenthal-Sikory, na co dzień kierującej Akademicką Przestrzenią Kulturalną WSG.


  Czytaj więcej na: http://www.homesquare.pl/event/architekt-projektant-wnetrz-designer-jak-budowac-wlasna-marke/
  „Architekt & projektant wnętrz & designer czy to zawody korzyści? Jak budować własną markę w tym sektorze?”

  Czytaj więcej na: http://www.homesquare.pl/event/architekt-projektant-wnetrz-designer-jak-budowac-wlasna-marke/

GALERIA

 • Andrzej Zygmuntowicz w Muzeum Fotografii przy WSG - Vintage Photo Festival [11-12.10.2016]

 • "Świat oczami młodych" | "Republika Słowacka w UE" - podwójny wernisaż [29.09.2016]

 • Fotograficzna Bydgoszcz - warsztaty z mokrej płyty kolodionowej [9.09.2016]

KALENDARIUM

© 2015 Wyższa Szkoła Gospodarki