AKADEMICKA
PRZESTRZEŃ
KULTURALNA

AKTUALNOŚCI

 • 15 stycznia

  Program rezydencji artystycznych

  Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku zaprasza do udziału w programie rezydencji artystycznych, realizowanym w 2019 roku w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce (nabór ciągły). Program jest adresowany w szczególności do artystów, którzy pracują w przestrzeni publicznej, angażując lokalną społeczność. Dyscypliny: sztuka w przestrzeni publicznej, sztuka społecznie zaangażowana, rzeźba i ceramika, fotografia, film, rysunek, performance

 • 20 grudnia

  Korzenie

  Od 17 stycznia do 23 lutego w Muzeum Fotografii przy WSG można będzie oglądać wystawę fotografii artystów skupionych wokół plenerów fotograficznych „Trójkąt”. Tytułowe „korzenie”, tworzące pętlę czasu od narodzin do śmierci oraz określające pochodzenie, stanowią metaforę medium fotograficznego. Cykl życiowy każdej rośliny zostaje przyrównany do zmagań artystów z procesem powstawania obrazu fotograficznego.

 • 19 grudnia

  Retro fotografia

  Wszystkim fotografującym, którzy są znudzeni „cyfrą”, polecamy warsztaty fotografii tradycyjnej z Markiem Noniewiczem, organizowane przez Muzeum Fotografii przy WSG. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, czym jest światłoczułość, jak dobrać odpowiedni film, prawidłowo go naświetlić i wywołać, a także wykonają samodzielnie powiększenia. Najbliższa edycja warsztatów pod koniec stycznia. Szczegóły na stronie www.muzeumfoto.byd.pl.

GALERIA

 • Wystawa zbiorowa „Korzenie” [17.01.2019]

 • „Światłoczułe kartki świąteczne” – rodzinne warsztaty [8.12.2018]

 • XI Międzynarodowy Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Sztuka Natury” [20.11.2018]

KALENDARIUM

KONTAKT

Akademicka Przestrzeń Kulturalna
Wyższa Szkoła Gospodarki

ul. Królowej Jadwigi 14
85-231 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 57
e-mail: apk@byd.pl

Biuro APK czynne od pon. do piąt. w godz. 8:00–16:00 (pok. L103). W pozostałe dni nieczynne.

Muzeum Fotografii oraz galeria czynne dla zwiedzających od wt. do piąt. w godz. 11:00–17:00 oraz w sob. w godz. 10:00–14:00. W pozostałe dni nieczynne.

© 2015 Wyższa Szkoła Gospodarki