AKADEMICKA
PRZESTRZEŃ
KULTURALNA

AKTUALNOŚCI

 • 14 listopada

  TARGI SZTUKI ARTS&CRAFTS

  APK oraz Katedra Przemysłów Kreatywnych zapraszają artystów i twórców zajmujących się rękodziełem artystycznym do udziału w przedświątecznych targach sztuki i rękodzieła „Arts&Crafts”. Będzie to wyjątkowa okazja, by kupić dzieło sztuki, designu w przystępnej cenie. Mamy nadzieję, że różnorodność gatunków i form prezentacji, bezpośredni kontakt z twórcą, zachęcą do nabycia wyjątkowego, świątecznego prezentu. Podsumowaniem targów będzie stworzenie platformy sektora kreatywnego w regionie promującej bydgoskie rzemiosło i lokalnych twórców, informujące o wydarzeniach dedykowanych branżom kreatywnym. Projektem zostaną objęci twórcy, rzemieślnicy, oraz kadra zarządzająca sektorem kreatywnym. Zapraszamy do współpracy.

 • 17 października

  WIRTUALNE SPOTKANIA RUCHU, DŹWIĘKU I OBRAZU - WARSZTATY RODZINNE DLA DZIECI I RODZICÓW

  Dom Kultury APK zaprasza dzieci (5-12 lat) i rodziców do udziału w interaktywnej zabawie  tworzenia wirtualnych obrazów z użyciem techniki świetlnego graffiti! Zajęcia wykorzystują naturalną dziecięcą ciekawość i skłonność do intuicyjnego wyrażania siebie poprzez ruch, która jest też motorem aktywności artystycznej. W zajęciach użyta jest interaktywna technika wideo "light graffiti", w której ruch jest rejestrowany w postaci śladów świetlnych, przechowywanych w kadrze wideo, aby stworzyć wizualną manifestację poruszającego się ciała. 

 • 6 września

  DOM KULTURY APK - ZAPISY

  Dom Kultury APK w Bydgoszczy przy Wyższej Szkole Gospodarki prowadzi nabór na zajęcia stałe dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz młodzieży do 18 lat, realizowane w roku szkolnym 2019/2020 (semestr zimowy). Cotygodniowe spotkania rozwijają wyobraźnię oraz pobudzają do samodzielnego myślenia i twórczego działania.

GALERIA

 • Premiera filmu "Andrzej Maziec - postać autentyczna" 5 wrzesień

 • IV Międzynarodowe Triennale Grafiki im. Leona Wyczółkowskiego 12 czerwiec

 • IN SITU Platforma działań interdyscyplinarnych 7 czerwiec

KALENDARIUM

KONTAKT

Akademicka Przestrzeń Kulturalna
Wyższa Szkoła Gospodarki

ul. Królowej Jadwigi 14
85-231 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 57
e-mail: apk@byd.pl

Biuro APK czynne od pon. do piąt. w godz. 8:00–16:00 (pok. L103). W pozostałe dni nieczynne.

Muzeum Fotografii oraz galeria czynne dla zwiedzających od wt. do piąt. w godz. 11:00–17:00 oraz w sob. w godz. 10:00–14:00. W pozostałe dni nieczynne.

© 2015 Wyższa Szkoła Gospodarki