AKADEMICKA
PRZESTRZEŃ
KULTURALNA

AKTUALNOŚCI

 • 24 września

  Republika Słowacka w Unii Europejskiej

  Do 9 października w Muzeum Fotografii przy WSG można oglądać wystawę „Republika Słowacka w Unii Europejskiej. Dynamiczny kraj w sercu Starego Kontynentu”.  Patronat nad wydarzeniem objęli: Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Słowackiej w Polsce - Dušan Krištofík, oraz Konsul Honorowy Republiki Słowackiej w Bydgoszczy - Wiesław Olszewski. Wernisaż, który odbędzie się 28 września o godz. 17.00, połączony będzie z otwarciem wystawy „Świat oczami młodych” w galerii APK, prezentującej prace adeptów sztuk plastycznych z ukraińskiego miasta Krzemieńczuk.

 • 22 września

  Świat oczami młodych z Krzemieńczuka

  W jaki sposób postrzegają rzeczywistość młodzi Ukraińcy, przekonamy się już 28 września podczas otwarcia II Międzynarodowej Wystawy „Świat oczami młodych” w galerii APK. W ramach ekspozycji, uświetniającej obchody Dnia Miasta Krzemieńczuk (Ukraina) w Polsce, zaprezentowanych zostanie blisko sześćdziesiąt prac uczniów, studentów oraz pasjonatów sztuki w wieku od 15 do 35 lat, wykonanych w różnych technikach i o zróżnicowanej tematyce. Zobaczymy m.in. malarstwo, grafikę, fotografię oraz rękodzieło. Wstęp wolny. Zapraszamy!

 • 13 września

  Movie Mówi Project - Ikony kina: Pasolini

  7 października zapraszamy na pierwsze w tym sezonie spotkanie z Movie Mówi Project – cyklem filmowym dr Magdaleny Wichrowskiej, krytyczki i historyczki kina. Tym razem autorka proponuje bydgoskiej publiczności wykłady i projekcje poświęcone ikonom kina. W pogoni z jednej strony za kinem rozrywkowym, z drugiej za kinem zaangażowanym społecznie i politycznie zapominamy o artystach, wielkich wizjonerach kina oraz aktorskich osobowościach. Jesień w APK będzie należała do nich!

GALERIA

 • Fotograficzna Bydgoszcz - warsztaty z mokrej płyty kolodionowej [9.09.2016]

 • TehoFest - święto bydgoskiego szlaku TeH2O w Muzeum Fotografii [10.09.2016]

 • BE CREATIVE - otwarte warsztaty RECYKLING OBRAZU [7.07.2016]

KALENDARIUM

© 2015 Wyższa Szkoła Gospodarki