AKADEMICKA
PRZESTRZEŃ
KULTURALNA

AKTUALNOŚCI

 • 6 września

  DOM KULTURY APK - ZAPISY

  Dom Kultury APK w Bydgoszczy przy Wyższej Szkole Gospodarki prowadzi nabór na zajęcia stałe dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz młodzieży do 18 lat, realizowane w roku szkolnym 2019/2020 (semestr zimowy). Cotygodniowe spotkania rozwijają wyobraźnię oraz pobudzają do samodzielnego myślenia i twórczego działania.

 • 2 września

  Pokaz filmu „Andrzej Maziec – postać autentyczna

  5 września o godz. 18:00 zapraszamy na pokaz premierowy filmu zrealizowanego przez Muzeum Fotografii przy Wyższej Szkole Gospodarki oraz Fundację Gaudeamus w konwencji dokumentu przywołujący sylwetkę zmarłego w 2015 roku Andrzeja Maźca. W filmie wystąpią, między innymi, Elżbieta Kantorek, Grażyna Bułatek, Wojciech Woźniak. Obok nagranych wywiadów, wykorzystano dokumentacje działań artystycznych bohatera oraz fragmenty realizowanych przez niego filmów. Pokazowi towarzyszyć będzie wystawa pamiątkowych tablic wykonanych przez artystę dokumentujących jego działania w latach 70-tych.

 • 14 czerwca

  warsztaty fotograficzne

  W okresie wakacyjnym Muzeum Fotografii nie zwalnia tępa. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chcą zdobyć nowe lub polepszyć swoje dotychczasowe umiejętności na twórcze warsztaty, takie jak: wakacje z obiektywem - warsztaty dla dzieci i młodzieży , warsztaty fotografii mobilnej – odkrywamy możliwości naszych telefonów, dobre zdjęcia z wakacji, muzealne lekcje fotografii. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie : http://www.muzeumfoto.byd.pl/id,5/aktualnosci  oraz kontaktując się telefonicznie lub mailowo:                    52 567 00 07, muzeumfoto@byd.pl

   

GALERIA

 • Premiera filmu "Andrzej Maziec - postać autentyczna" 5 wrzesień

 • IV Międzynarodowe Triennale Grafiki im. Leona Wyczółkowskiego 12 czerwiec

 • IN SITU Platforma działań interdyscyplinarnych 7 czerwiec

KALENDARIUM

KONTAKT

Akademicka Przestrzeń Kulturalna
Wyższa Szkoła Gospodarki

ul. Królowej Jadwigi 14
85-231 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 57
e-mail: apk@byd.pl

Biuro APK czynne od pon. do piąt. w godz. 8:00–16:00 (pok. L103). W pozostałe dni nieczynne.

Muzeum Fotografii oraz galeria czynne dla zwiedzających od wt. do piąt. w godz. 11:00–17:00 oraz w sob. w godz. 10:00–14:00. W pozostałe dni nieczynne.

© 2015 Wyższa Szkoła Gospodarki