AKADEMICKA
PRZESTRZEŃ
KULTURALNA

AKTUALNOŚCI

 • 8 marca

  Joanna Godziemba - Relacje

  22 marca otwieramy drugą w tym miesiącu wystawę. Będziemy prezentować ją z dumą, gdyż autorka - Joanna Godziemba jest absolwentka Bydgoskiej Akademii Fotografii Master w pracowni fotografii kreacyjnej i technik XIX-wiecznych Marka Noniewicza. Zdolności i wrażliwość muzyczną stale przenosi na grunt fotografii analogowej w nurcie fotografii kreacyjnej i otworkowej. Inspiruje ją korespondencja sztuk, zwłaszcza w obszarze formy. Wernisaż rozpoczniemy o godzinie 18.00. 

   

   

 • 5 marca

  W SPOJRZENIU MATKI I OJCA

  “Through a mother's & father's eyes photography”.Tytuł projektu i wystawy  pochodzi od nazwy międzynarodowej grupy fotograficznej, która powstała w 2015 roku i od tego czasu działa aktywnie na polu fotografii rodzinnej. W projekcie biorą udział  fotografujące matki i ojcowie, którzy rejestrują bądź interpretują dzieciństwo swoich dzieci. Pomysłodawcą i kuratorem projektu jest Anna Ajtner - również fotografująca mama. 

 • 15 stycznia

  Program rezydencji artystycznych

  Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku zaprasza do udziału w programie rezydencji artystycznych, realizowanym w 2019 roku w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce (nabór ciągły). Program jest adresowany w szczególności do artystów, którzy pracują w przestrzeni publicznej, angażując lokalną społeczność. Dyscypliny: sztuka w przestrzeni publicznej, sztuka społecznie zaangażowana, rzeźba i ceramika, fotografia, film, rysunek, performance

GALERIA

 • Wystawa zbiorowa „Korzenie” [17.01.2019]

 • „Światłoczułe kartki świąteczne” – rodzinne warsztaty [8.12.2018]

 • XI Międzynarodowy Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Sztuka Natury” [20.11.2018]

KALENDARIUM

KONTAKT

Akademicka Przestrzeń Kulturalna
Wyższa Szkoła Gospodarki

ul. Królowej Jadwigi 14
85-231 Bydgoszcz

tel. 52 567 00 57
e-mail: apk@byd.pl

Biuro APK czynne od pon. do piąt. w godz. 8:00–16:00 (pok. L103). W pozostałe dni nieczynne.

Muzeum Fotografii oraz galeria czynne dla zwiedzających od wt. do piąt. w godz. 11:00–17:00 oraz w sob. w godz. 10:00–14:00. W pozostałe dni nieczynne.

© 2015 Wyższa Szkoła Gospodarki