AKADEMICKA
PRZESTRZEŃ
KULTURALNA

AKTUALNOŚCI

 • 26 maja

  Premiera spektaklu „Nasza władza”

  9 czerwca o godz. 19.00 w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG odbędzie się premiera „Naszej władzy” w wykonaniu Teatru Winda. Spektakl inspirowany jest refleksją nad różnymi formami władzy we współczesnym świecie. Począwszy od władzy w szkole, w pracy, przez władzę w miłości, władzę ekonomiczną we współczesnym świecie, czy też władzę, którą mają nad nami media. 

 • 22 maja

  Creative Minds

  6-7 czerwca Katedra Przemysłów Kreatywnych oraz Fundacja „Gaudeamus” zapraszają na dni CREATIVE MINDS. Projekt ma charakter edukacyjny i obejmuje projekcje filmowe wzbogacone o publiczną prezentację badań w zakresie kultury audiowizualnej, spotkania z naukowcami, animatorami kultury i twórcami, m.in. Kubą Czekajem, reżyserem i scenarzystą filmu „Baby Bump”, zdobywcą prestiżowej nagrody Baumi Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale 2017.

 • 19 maja

  Movie Mówi Project NAJNTISY

  1-3 czerwca zapraszamy na letni maraton filmowy z Movie Mówi Project - cykl wykładów i projekcji poświęconych fenomenowi lat 90. Od Dogmy 95 do Kusturicy, przez kasety VHS, kino autorskie i gatunkowe, niezależne i osadzone w głównym nurcie. Czym żyło kino amerykańskie i europejskie, a czym zaskoczyło nas kino azjatyckie? Co pamiętamy z polskiego kina lat 90.? Czy tylko ekranizacje lektur szkolnych i „Psy”?

GALERIA

 • Europejska Noc Muzeów [20.05.2017]

 • Wielkie BydgoszczGranie [29-30.04.2017]

 • "Fotografia otworkowa z kolekcji Zbigniewa Tomaszczuka" - wernisaż wystawy [20.04.2017]

KALENDARIUM

© 2015 Wyższa Szkoła Gospodarki